Активісти провели моніторинг тиску на правозахисників у Донецькій області

Новини
11.10.2020

Моніторинг тиску на громадських активістів і правозахисників було проведено в  Донецькій області. У дослідженні прийняли участь правозахисники і громадські активісти із міст Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ.

Активісти провели моніторинг тиску на правозахисників у Донецькій області | БФ «Схід SOS», картинка №1

Завданнями моніторингу було  документування поточної ситуації з тиску, переслідувань  на громадських активістів і правозахисників  у Донецькій області, підвищення уваги суспільства і держави до цієї теми з метою зменшення рівня тиску на  активістів.

 Мета проєкту – мобілізувати громадських активістів і правозахисників у Донецькій області  для виявлення гострих проблем тиску на активістів і правозахисників, а також розробити і представити рекомендації  урядовим органам.

Стратегічна мета проєкту –  визначення ступеню дотримання міжнародних стандартів у моніторингу тиску на активістів і правозахисників в Донецькій області, а також підвищення рівня висвітлення гострих питань тиску на правозахисників і активістів у медійному просторі.

Із  проведеного моніторингового дослідження авторами зроблено висновок, що громадські активісти і правозахисники говорять переважно про незадоволення рівнем ефективності розслідувань зі справ, які стосуються тиску, нападів, переслідувань громадських активістів і правозахисників.

У фокусі цього дослідження були інциденти, пов’язані з діяльністю громадських активістів і правозахисників, що спрямована на захист прав людини. Наводився відкритий перелік видів атак, серед яких вказувалися:

  • залякування, погрози та інші форми тиску;
  • посягання на майно;
  • зазіхання на фізичну недоторканність;
  • погрози (особисті та/або членам сім’ї).
Активісти провели моніторинг тиску на правозахисників у Донецькій області | БФ «Схід SOS», картинка №2

Протягом  двох місяців ми досліджували рівень тиску на громадських активістів та правозахисників у Донецькій області, ініціювали діалог між представниками місцевої влади та громадськими активістами і правозахисниками; пропонуємо рекомендації для покращення ситуації з тиском на громадських активістів і правозахисників у Донецькій області.

За додатковою інформацією Ви можете звернутись до:

Наталії Аляб’євої –  координаторки проєкту
тел. +38 050 988 09 08
пошта: [email protected]


Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Школа прав людини: право бути правозахисником», який впроваджує Благодійний фонд Восток SOS в партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Партнер заходу – Separate Unit of the Foreign NGO “DRA Representative Office in Ukraine”/ відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації «Представництво ДРА в Україні».

Активісти провели моніторинг тиску на правозахисників у Донецькій області | БФ «Схід SOS», картинка №3

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»

Перейти до публікації Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік
Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік
 21.01 – 22.01.2025

Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині
БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині

БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині

Скопійовано!