Мій дім знищила рф: історія Анатолія, евакуйованого із прифронтових територій

Новини
14.03.2024

Упродовж 10 днів ми розповідатимемо історії евакуйованих зі прифронтових і деокупованих територій. Всі вони перебувають під опікою Благодійного фонду «Схід SOS» і були не лише врятовані з небезпеки, а й отримали різнопланову допомогу, як-от медичний догляд, психологічну підтримку, юридичний супровід, тимчасове розміщення, пошук місця для постійного проживання тощо.

Новим домом для Анатолія мав стати відремонтований і обладнаний за рахунок фонду заклад у Нересниці (Закарпаття), де чоловік отримував би цілодобовий нагляд спеціалістів. Проте місцеві депутати відмовилися від зобовʼязань щодо подальшого фінансування установи. Детальніше про це читайте в колонці на Українській правді. Заява БФ «Схід SOS» – за посиланням.

Анатолію 82 роки, війну бачить на власні очі не вперше. Друга світова сталося тоді, коли він був ще хлопчиком, а російська війна в Україні змінила долю у старшому віці.

Все життя пропрацював у Кураховому та прилеглих містах і селах. Був шахтарем, а згодом – водієм на заводі. Вдівець з 2012 року, відтоді жив сам і займався домашнім господарством. Чекав на перемогу, аби якнайшвидше побачити сина з онуками, бо ті живуть за кордоном. Анатолій зізнався, що з дому їхати не планував. Наважився на евакуацію тоді, коли впав і зламав 2 ребра. Через травму не міг ходити та розбив очний протез.

Чоловіку немає куди повертатися. У його квартирі забиті вікна та двері – скло давно вибите. Вдома холодно, місцева станція потерпає від обстрілів з боку рф майже щодня. На евакуацію записала племінниця, сусідки допомогли зібрати речі. Одна з них досі залишається там. 

Анатолій дивується: «За мною єдиним приїхали аж у Курахове! Це дуже далеко та небезпечно. Господь допоміг зустріти вас, бо не було куди їхати». Зараз чоловік перебуває в Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан Добра». У вільний час читає Біблію. Раніше ходив до церкви, проте внаслідок повномасштабної війни звичний ритуал у рідному місті став небезпечним – місця масових скупчень регулярно стають ціллю для армії рф. Анатолій упевнений, що незабаром знайде церкву й у Дніпрі. 

Від 2022 року бригади Благодійного фонду «Схід SOS» евакуюють жителів прифронтових і деокупованих територій. Не всі врятовані мають близьких, які готові подбати про них і надати житло. Команда налагоджує зв’язки з місцевою владою та донорами задля допомоги, залучає фінансування та пожертви для ремонту чи будівництва шелтерів, проте дії неблагочесних посадовців призводять до погіршеня критичної ситуації. 

Будівля колишнього психоневрологічного інтернату у Нересниці після ремонту мала стати домом для врятованих, зокрема й Анатолія, проте сільська рада заблокувала можливість розмістити постраждалих. 

Зараз ми намагаємося привернути увагу суспільства та надати розголос задля пошуку шляхів розв’язання критичної проблеми.

Закликаємо підтримати фонд і поширити інформацію про незаконні дії місцевої влади. Відновимо справедливість разом. 

Інші матеріали

Перейти до публікації Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
 21.09.2024

Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!

Перейти до публікації ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 
ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

Перейти до публікації Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
 21.09.2024

Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»

Скопійовано!