EN

«Літня школа для освітян 2022» – як це було?

Новини
29.07.2022
Глобальна освіта – знаємо права людини

Ідея зробити офлайн Школу для вчителів виникла після того, як стало зрозуміло з якою кількістю проблем зіткнулись освітяни України. Ми вирішили зібрати лекторів та директорів шкіл з 22 по 25 липня на Закарпатті – у відносно безпечному регіоні України. 

Вже багато років ми співпрацюємо з освітянами в межах проєктів «Глобальна освіта – знаємо права людини» та «Школа – територія прав людини». Їх реалізує БФ «Восток SOS» в партнерстві з естонською організацією MTÜ Mondo та Освітнім домом прав людини – Чернігів. Учасниками та учасницями «Літньої школи для освітян 2022» стали директори освітніх закладів Луганщини, Львівщини, Волині та Кіровоградщини.

Чотири дні ми вчилися один в одного, обмінювалися досвідом, плакали та сміялись. Всі разом зарядилися енергією й отримали інсайти та ідеї для майбутнього.

Завдяки роботі талановитих тренерів, учасники дізналися основи міжнародного гуманітарного права, а також попрацювали з темами «Права людини в умовах війни», «Можливості та ресурси закладу освіти в умовах збройного конфлікту». Практичну частину ми присвятили іграм – гра «Визначаємо ціль» допомогла зрозуміти, як працювати в команді, що є важливим для шкільної громади.

Тренерами були:

Олександра Козорогкерівниця освітнього відділу УГСПЛ;

Андрій Кінаш голова правління громадської організації MART;

Сергій Буровдиректор Освітнього Дому прав людини – Чернігів.

До нас приєдналися й інші спеціалісти та експерти:
разом з Сергієм Горбачовим – освітнім омбудсменом України, учасники детально розбирали тему «Функціонування закладів освіти в умовах воєнного стану» та «Початок навчального року: виклики, можливості, рекомендації. Як зберегти шкільну громаду в умовах війни»

На Школі була присутня Наталія Каплун – координаторка напрямку документування Благодійного фонду Восток SOS. Вона освітила тему документування воєнних злочинів і чому це важливо: наскільки актуально наразі документувати злочини агресора, як збирати свідчення, щоб потім притягнути до відповідальності всіх винних. Ця сесія викликала неабиякий інтерес у групи, бо освітяни з постраждалих регіонів є свідками багатьох подій війни.

Весь час поруч була психологиня Олена Андреєва, яка проводила практичні та теоретичні заняття й була відкрита для індивідуальних консультацій. На практиці повчились знімати стрес, зробили ґрунтовну дискусію на тему «Збереження спільноти школи, як підтримати одне одного та зберегти колектив та учнів у робочому стані».

Як бонус, культурна програма. Концерт живої музики від саксофоністки та менеджерки БФ «Восток SOS» – Валерії Волошиної. Відвідали равликову ферму, милувались горами, ходили до пасовища та дивились як місцеві люди виробляють сир та доглядають за вівцями.

Більше фото ви можете знайти тут.

Ділимося з вами враженнями учасниць:

«Намітила собі зробити аналіз роботи школи, з’явився план дій – потрібно впровадити онлайн платформу, електронний документообіг. Все це нове, але допоможе нам покращити навчальний процес», – Бойко Галина, Золотівський ліцей №5, Луганської області, заступниця директорки ліцею з навчально-виховної роботи.

«Зрозуміла, що я не сама, що є підтримка. Хотіла вам подякувати, що залучити представника профспілки та освітнього омбудсмена. Також для мене була важливою гра з командної роботи. Це зараз нам дуже знадобиться», – Ірина Решетняк, Кремінський ліцей №3, Луганської області, директорка.

«Дуже дякую, що зібрали нас саме офлайн, ми змогли зарядитись потужною енергією та хоч трохи зняти стрес. На школі поглибила знання про МГП. Гра взаємодії в команді дуже корисна», – Наталія Байрак, Лисичанський ліцей 7, заступниця директора з виховної роботи, соціальний педагог.

«Звернула увагу на блок з документування воєнних злочинів, це для директорів з постраждалих шкіл дуже корисно. Зараз дуже мене хвилює збереження шкільної громади – дякую, що надали практичну інформацію» – Наталія Ніколаєва, Лисичанська гімназія № 24, Луганської області, директорка.

«Презумпція невинуватості – дуже важливо зберігати команду школи, де б вони не знаходились, поки прокуратура не признала провину, вони всі наші люди. Також на Школі зрозуміла, що у мене багато енергії і я її буду направляти в потрібне русло» – Наталія Житлова, Рубіжанська гімназія №4, Луганської області, директорка.

Статтю підготувала Юлія Кішенко організаторка заходу та координаторка освітніх програм Благодійного фонду Восток SOS

Літню школу для освітян 2022 проводить Благодійний Фонд «Восток SOS» в партнерстві з естонською організацією MTÜ Mondo та Освітнім домом прав людини – Чернігів, при фінансовій підтримці ESTDEV – Estonian Centre for International Development

#ESTDEV #FromThePeopleOfEstonia #mondoestonia

«Літня школа для освітян 2022» –  як це було? | БФ «Схід SOS», картинка №1
«Літня школа для освітян 2022» –  як це було? | БФ «Схід SOS», картинка №2
«Літня школа для освітян 2022» –  як це було? | БФ «Схід SOS», картинка №3
«Літня школа для освітян 2022» –  як це було? | БФ «Схід SOS», картинка №4

Інші матеріали

Перейти до публікації День Гідності та Свободи: згадаємо боротьбу
День Гідності та Свободи: згадаємо боротьбу

День Гідності та Свободи: згадаємо боротьбу

Перейти до публікації Позиція щодо необхідності затвердження Порядків визнання результатів навчання здобутих дітьми та молоддю, які перемістилися з тимчасово окупованих територій
Позиція щодо необхідності затвердження Порядків визнання результатів навчання здобутих дітьми та молоддю, які перемістилися з тимчасово окупованих територій

Позиція щодо необхідності затвердження Порядків визнання результатів навчання здобутих дітьми та молоддю, які перемістилися з тимчасово окупованих територій

Перейти до публікації «ІнформФест: На Часі»: жінки-лідерки організували подію після успішного навчання від БФ «Схід SOS»
«ІнформФест: На Часі»: жінки-лідерки організували подію після успішного навчання від БФ «Схід SOS»
 05.11 – 06.11.2024

«ІнформФест: На Часі»: жінки-лідерки організували подію після успішного навчання від БФ «Схід SOS»

Скопійовано!