Команда психосоціального напряму БФ «Схід SOS» пройшла підвищення кваліфікації та провела стратегічне планування
20-21 листопада 2023 року у місті Київ психологи та соціальні працівники Благодійного фонду «Схід SOS» долучилися до тренінгу «Етичні засади в роботі з дітьми та молоддю. Правила психологічної безпеки при роботі для уникнення синдрому вигорання» від ГО «Вільний вибір».
Учасники та учасниці опановували роботу з дітьми та підлітками: навчилися підтримувати та навчати, розібрали тему адаптації та подолання стресу, розглянули вплив війни на вікові задачі розвитку молоді віком 11-13 років.
«Команда обговорювала й втому, що проявляється в роботі спеціалістів і спеціалісток, використовувала інструменти психологічної діагностики, аби відновлення функціонального стану було ефективнішим», – зазначила тренерка та психотерапевтка Тамара Придатко.
22 листопада відбулася стратегічна сесія команди. Разом із правлінням фонду та координаторкою напряму Ніколеттою Юрець обговорили досягнення 2023 року, сформували запити, ідеї та цілі на наступний рік, а також розібрали тему реагування на запити, можливості покращення надання допомоги та послуг.
Крім того, визначилися зі пріоритетами роботи:
- удосконалення психосоціальної підтримки сімей;
- організація таборів для дітей і підлітків;
- навчання та адаптація дітей з особливими освітніми потребами;
- проведення просвітницьких заходів соціальними працівниками, психологами, педагогами та іншими спеціалістами, які розробляють навчальні продукти для підтримки постраждалих від російської агресії;
- робота з постраждалими – залучення до волонтерства та навчання новим професіям.
Психосоціальний напрям БФ «Схід SOS» складається зі психологів і психологинь, соціальних працівників і працівниць, які працюють у складі мобільних бригад прифронтових регіонів країни та в безпечних просторах «Затишно space». Команди допомагають постраждалим від російської агресії, працюють зі зниженням рівня тривожності та стресу, ґендерно-зумовленим насильством; допомагають адаптуватися вимушеним переселенцям на новому місці, супроводжують у процесі відновлення документів та оформлення соціальних виплат, проводять дитячі заходи, індивідуальні та групові консультації.
Активності реалізовано в межах проєкту «Психосоціальна підтримка сімей в Україні» за підтримки Libereco – Partnership for Human Rights.