Команда Благодійного фонду «Схід SOS» відвідала деокуповані населені пункти Харківщини в межах міжнародної моніторингової місії
Команда Благодійного фонду «Схід SOS» відвідала деокуповані населені пункти Харківщини в межах міжнародної моніторингової місії. Маршрут охопив Ізюм, Топольське, Кам’янку, Малу та Велику Комишувахи, Грушуваху, Петрівське, Протопопівку, Гусарівку, Борову, Підлиман, Бахтин, Піски-Радьківські, Гороховатку, Оскіл, Капитолівку, Суху Кам’янку, Студенок, Синичене, Яремівку та Пасіку.
Відновлення критичної інфраструктури в області відбувається повільно. Багато віддалених населених пунктів не мають стабільного електро- та водопостачання, через розбиті дороги доставка вантажів ускладнена, відсутнє й стале транспортне сполучення з містом Харків.
«Область потерпає від ворожих атак. Екіпажі фонду відвідали Борову та Підлиман, де, за словами місцевих, обстріли є постійними. В Ізюмі ж побачили частину ДСНС, в яку армія рф багаторазово влучала ракетами. Декілька рятувальників зазнали поранень, проте команда продовжує надавати допомогу, ліквідувати пожежі та розбирати завали», – зазначила голова правління фонду Катерина Скрипова.
Крім того, жителі багатьох сел, які пережили окупацію, наголошують на потребі у психосоціальній і юридичній підтримці населення.
«Повільно відбувається й процес гуманітарного розмінування в області. Є населені пункти, в яких роботи не проводилися, зокрема й у селах Топольське та Кам’янка Ізюмського району. Ми зустрічали місцевих, які самостійно розміновують території. Бачили й аграріїв-одноосібників, чиї поля не підпадають під умови програм розмінування. Підприємці вимушені робити це на власний ризик. Чули багато свідчень про травмування від мін», – додада членкиня правління Євгенія Ткачук.
За результатами виїздів фонд формує публічні звіти для національної та міжнародної адвокації. Моніторингова місія здійснюється в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.