Команда БФ «Схід SOS» взяла участь у низці публічних заходів у Берліні

У межах адвокаційної поїздки в Німеччину членкиня правління Благодійного фонду «Схід SOS» Оксана Куянцева та проєктна менеджерка Катерина Дорош презентували результати міжнародної моніторингової місії фонду під час публічних заходів.
16 червня 2025 року представниці фонду були запрошені на зустріч до German-Ukrainian Bureau щодо скорочення фінансування USAID і наслідків для діяльності організацій, які займаються упровадженням реформ в Україні. Під загрозою – діяльність незалежних ЗМІ, антикорупційних ініціатив, аналітичних центрів і правозахисних організацій. Захід об’єднав представниць українського громадянського суспільства та експертів із Німеччини.
Скорочення фінансування вплинуло й на спроможність громадянського сектору надавати екстрену допомогу постраждалим від війни. Зокрема, у нашому фонді так фінансувалися програми евакуації, ремонту житла у прифронті, а також психосоціальної та юридичної підтримки у приймаючих громадах. Наше завдання зараз – знайти спосіб зберегти фахівців, які надають такі гуманітарні послуги, адже державна система не може самостійно покрити потреби постраждалих, а команди мають унікальний досвід діяльності в найскладніших ситуаціях
Оксана Куянцева, членкиня правління БФ «Схід SOS»
17 червня за ініціативи БФ «Схід SOS» у аналітичному центрі «Zentrum Liberale Moderne (Libmod)» відбулася зустріч з активістами та представниками громадських організацій, які в Німеччині адвокатують питання допомоги Україні та впроваджують програми підтримки для біженців. Під час події презентували звіт міжнародної моніторингової місії, зосереджений на стані та проблемах закладів стаціонарного догляду для людей старшого віку та осіб з інвалідністю в умовах повномасштабної війни в Україні.
У відкритій і дружній розмові ми зосередилися на питаннях підтримки людей з інвалідністю та потребі адвокатувати створення місць із належним доглядом для людей старшого віку, які не можуть жити самостійно після евакуації. Наш фонд що 2 тижні публікує інформацію про «чергу життя» на виїзд зі прифронту, яка утворюється через брак місць для розселення. Закликали колег, які нині мешкають у Німеччині, поширювати інформацію та шукати організації та медичні заклади за кордоном, які можуть приймати наших людей.
Катерина Дорош, проєктна менеджерка БФ «Схід SOS»
Ознайомитися з рекомендаціями, розробленими за результатами моніторингової місії, можна за посиланням.
Адвокаційна діяльність здійснюється в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст документа є виключно відповідальністю БФ «Схід SOS» і не обов’язково відображає погляди ЄС.
Нагадаємо, нещодавно команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Швеції