«Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя

У межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» команда Благодійного фонду «Схід SOS» підготувала серію публікацій про долі жінок, які звернулися до наших спеціалісток і отримали кваліфіковану допомогу. Персональні дані змінено з міркувань безпеки. 

Юлія разом із чоловіком і дітьми переїхала до Запоріжжя у 2022 році. Родина втратила все в рідному місті через війну, а туга за рідною домівкою та минулим життям стали справжнім випробуванням. Водночас взаємини жінки та чоловіка почали псуватися через ревнощі. Він дедалі частіше вигадував нагоди перевірити телефон дружини, контролювати її спілкування в соцмережах і з людьми з нового оточення.

«Чоловік перестав розуміти, що його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра. Дійшло до того, що він почав ритися в особистих речах, вигадувати незрозумілі неправдиві історії про мене та навіть розповідати про це дітям, налаштовуючи їх проти матері», – розповіла жінка.

Спочатку Юля переконувала себе, що поведінка коханого – вплив стресу, все налагодиться. Намагалася доводити свою вірність, однак чоловік продовжував проявляти агресію та навіть почав переслідувати.

«Всі свої помилки він ніби намагався перекладати на мене, посипалися постійні дорікання. Без попередження приходив до мене на роботу, ображав, чатував у громадських місцях, звинувачував у зраді», – додала вона.

Сварки вплинули на психологічний стан не лише жінки, а й дітей. Вона почала шукати допомоги та дізналася про безпечний простір «Затишно space». Жінка наважилася на розлучення, юристка допомогла скласти позовну заяву про стягнення аліментів. Згодом жінці знадобилася допомога з фіксацією звернення до поліції та підготовкою документів, а також збір належної доказової бази щодо встановлення факту вчинення щодо неї та дітей домашнього насильства.

Юля поїхала з міста. Вона відновлюється після пережитого та прагне притягти до відповідальності чоловіка за домашній терор, аби захистити себе та дітей у майбутньому.

Допомога постраждалим від ґендерно зумовленого насильства – важливий напрям діяльності фонду, який ми реалізуємо зокрема й у мережі безпечних просторів «Затишно space» та під час польових виїздів.

Інші матеріали

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Перейти до публікації Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»
Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Скопійовано!