ІV науково-практична конференція «Модель ООН в Луганській області»: як це було? (фото, відео)
Благодійний фонд «Восток-SОS» в партнерстві зі Скандинавською гімназією м. Київ та Сєвєродонецьким багатопрофільним ліцеєм з 2 по 4 квітня провів ІV науково-практичну конференцію «Модель ООН в Луганській області». У ній взяли участь 40 учнів з 8 шкіл Луганщини, а саме: Лисичанський багатопрофільний ліцей, Нижньотеплівська загальноосвітня школа, Старобільський ліцей №4, Новоолександрівський ліцей, Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей , Сєвєродонецька загальноосвітня школа № 6 , Сєвєродонецька загальноосвітня школа № 12 та Комишуваський НВК.
Генеральну Асамблею МООН разом з учасниками та учасницями відкрили також гості: Лариса Петрівна Волченко – начальниця Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, Наталія Вікторівна Гаввіна – головна спеціалістка управління освіти, Галина Вікторівна Татаренко – доцентка, кандидатка юридичних наук, викладач кафедри правознавства Східноукраїнського національного університету імені В. Даля та Олена Славівна Ніжельська, голова кризового медіацентру «Сіверський Донець». Вони побажали учасникам успіхів в усіх починаннях, плідної роботи та досягнення головної мети – ухвалення Резолюції.
На три дні звичайні учні перетворились в дипломатів та відтворювали діяльність двох комітетів Організації Об’єднаних Націй з дотриманням реальних правил та процедур, а саме Економічна і соціальна рада (ЕКОСОР) з темою: «Наслідки пандемії коронавірусної хвороби на світову економіку» та Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ з темою: «Участь дітей у військових конфліктах». Учасники гаряче обговорювали гострі теми, презентували позиції своїх країн, формували коаліції, брали участь у дебатах та шукали консенсус для прийняття Резолюції.
«Мені випала можливість прийняти участь в Моделі ООН, яка виявилася дуже яскравою. Я відкрила для себе багато цікавого, відчула себе справжнім делегатом держави, попрацювала з веселою й незвичайною командою. Ця гра показала мені на прикладі, як можна спільними зусиллями, переговорами й працею намагатися вирішити світові проблеми. Усі ці три дні були для мене дуже крутими й незабутніми. Дякую вам за такий чудовий досвід! Сподіваюся, ще зустрінемось!», – розповіла про свої враження одна із учасниць, делегатка від Республіки Вірменія Вікторія Казакова.
Цікаві моменти, новини та важливі події щодо гри Моделі ООН- 2021 висвітлювали в Telegram-каналі працівниці прес-центру: Владислава Романченко, Софія Пруженко, Катерина Левченко та Уляна Дядькіна ( учениці Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею).
Цьогоріч учасникам гри запам’ятався також онлайн-міст з Іллею Обрєзковим – студентом третього курсу коледжу H. C. Ørsted (Данія). Він детально розповів про те, як пандемія COVID-19 вплинула на життя Данії.
Головною подією для всіх став дипломатичний прийом, де учасники та учасниці відтворили неймовірну атмосферу та значущість заходу. Окрім цього, під час нього відбулося представлення національних кухонь та культур і запальні танці учасників, одягнутих у традиційний одяг країн, які вони представляли.
Заершилася ІV науково-практична конференція «Модель ООН в Луганській області» прийняттям двох Резолюцій та відзначенням кращих делегатів та усіх учасників.
«За ці три дні багато чого чого змінилося, і кожен з нас отримав щось нове, познайомився з новими людьми, придбав новий, незабутній досвід, і отримав море вражень. Скажу чесно, я відчував себе в нашому колективі як у великій родині, мені було комфортно і приємно спілкуватися з учасниками, і я далі хочу продовжити наше спілкування. Сподіваюся що ми, цим же складом, восени, знову зустрінемося, вже на п’ятій моделі ООН!», – поділився своїми враженнями учасник Моделі та делегат він Афганістану Влад Чумак.
Так, у Комітеті ЮНІСЕФ звання кращого делегата отримав представкик Іраку – Слєсарєв Арсеній, учень Нижньотеплівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району). Кращим делегатом у Комітеті ЕКОСОР стала представниця Канади – Ксенія Стецко, учениця Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею.
Вітаємо переможців!
І, звичайно, не можемо не подякувати колективу Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею та Скандинавської гімназії м. Київ за допомогу в підготовці і проведенні IV науково-практичної конференції “Модель ООН” в Луганській області. Сподіваємося на продовження успішної співпраці на благо наших спільних інтересів!
Проєкт «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області» реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» та Данським Гельсинським комітетом з прав людини за фінансової підтримки данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development)