Жахливі спогади війни досі в пам’яті: історія Клавдії, евакуйованої з прифронтових територій

Новини
19.03.2024

Упродовж 10 днів ми розповідатимемо історії евакуйованих зі прифронтових і деокупованих територій. Всі вони перебувають під опікою Благодійного фонду «Схід SOS» і були не лише врятовані з небезпеки, а й отримали різнопланову допомогу, як-от медичний догляд, психологічну підтримку, юридичний супровід, тимчасове розміщення, пошук місця для постійного проживання тощо.

Новим домом для пані Клавдії мав стати відремонтований і обладнаний за рахунок фонду заклад у Нересниці (Закарпаття), де вона отримувала би цілодобовий нагляд спеціалістів. Проте місцеві депутати відмовилися від зобовʼязань щодо подальшого фінансування установи. Детальніше про це читайте в колонці на  Українській правді. Заява БФ «Схід SOS» – за посиланням.

Пані Клавдія пережила дві війни. Коли їй було 2 роки, батька забрали на фронт, згодом він загинув. Клавдія була четвертою дитиною. Жахливі спогади й досі залишилися в памʼяті, як-от про голодні дні, коли вони їли траву, квіти сверіпи та березки. Разом із братами та сестрами вони обривали листя, мама їх напарювала та видавлювала сік, залишки сім’я їла. Іноді старші брати йшли у степ із ведром води: заливали нори ховрахів, а потім ловили та смажили. 

Все життя працювала на залізниці – ремонтувала колії. До повномасштабного вторгнення рф жила з сином, йому 54 роки. Після 24 лютого 2022 року він служив під Херсоном, а потім демобілізувався. Зараз повернувся в Курахове та працює на електростанції, що попри наявні руйнування продовжує страждати від влучань. Клавдія зізнається, що переживає за сина. Саме він наполіг на евакуації після того, як у квартирі випали вікна, а Клавдії довелося ночувати у вбиральні. Туди вона принесла стілець і натягнула ковдру.

Жінка може пересуватися з підтримкою, вдома інколи доводилося повзати на колінах. Зараз Клавдія перебуває в Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан Добра» у Дніпрі, їй необхідний цілодобовий догляд спеціалістів. 

Від 2022 року бригади Благодійного фонду «Схід SOS» евакуюють жителів прифронтових і деокупованих територій. Не всі врятовані мають близьких, які готові подбати про них і надати житло. Команда налагоджує зв’язки з місцевою владою та донорами задля допомоги, залучає фінансування та пожертви для ремонту чи будівництва шелтерів, проте дії неблагочесних посадовців призводять до погіршеня критичної ситуації.

Будівля колишнього психоневрологічного інтернату у Нересниці після ремонту мала стати домом для врятованих, зокрема й Клавдії, проте сільська рада заблокувала можливість розмістити постраждалих. 

Закликаємо підтримати фонд і поширити інформацію про незаконні дії місцевої влади. Відновимо справедливість разом!

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Скопійовано!