Громадська «гаряча лінія»: звіт за грудень

Новини
04.02.2020

З квітня 2018 року активно працює громадська «гаряча лінія» з фіксації порушень прав людини з боку силових структур на підконтрольній українським силам частині Донецької та Луганської областей. Якщо мешканці цих областей вважали, що їхні права порушили або самі стали свідками таких дій з боку співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців, прикордонників або представників спецслужб, то отримали змогу повідомити про це операторам «гарячої лінії» телефонного зв’язку, месенджерів Viber, WhatsApp, Telegram та електронною поштою.

У грудні 2019 року зафіксовано 14 звернень. Команда БФ «Восток SOS» підготувала аналіз основних питань із якими зверталися громадяни протягом грудня 2019 року.

Громадська «гаряча лінія»: звіт за грудень | БФ «Схід SOS», картинка №1

Один з інцидентів, зі слів скаржника, стосувався катування та погрози життю 18-літнього юнака, яке начебто здійснили працівники поліції в одному з міських відділів поліції Донецької області. Звернення ми отримали на електронну пошту, але вийти на зв’язок та з’ясувати деталі нам не вдалося, тому не можемо заперечити чи підтвердити цю інформацію.

Дві скарги стосувалися дій поліції на блокпостах у Донецькій області. Перша скарга стосувалася питання довгої перевірки паспортів та нерозуміння чому паспорт був вилучений і не повертається громадянину. Друга — про систематичне вимагання хабарів працівниками поліції з пасажирів автобусів в обмін на швидку перевірку їхніх документів.

Також в оператора гарячої лінії консультувався і працівник поліції. Скарга стосувалася дій представника Держфінінспекції й була пов’язана з його хамською, зі слів скаржника, поведінкою на КПВВ у Луганській області та недосконалістю нормативно-правового регулювання проносу товарів та особистих речей через лінію розмежування з окупованими територіями.

Найбільше скаржаться на дії або бездіяльність поліції та невиконання службових обов’язків. Інші скарги були на військове керівництво з боку військовослужбовця, на працівників СБУ, на учасників мирного зібрання. Зверталися щодо сімейних конфліктів на тему права власності та умов проживання неповнолітньої дитини. Зафіксовані скарги інцидентів на блокпостах та контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) з окупованих територій.

Працівники «гарячої лінії» оперативно реагують на звернення та за можливості надають консультативну допомогу, надалі направляють до компетентних державних, міських та громадських інституцій.

Зауважимо! Працівники «гарячої лінії» отримують дзвінки з інших областей України також.

Нагадуємо, що громадська «гаряча лінія» з фіксації порушень прав людини з боку силових структур на підконтрольній українським силам частині Донецької та Луганської областей, працює цілодобово за номером телефону: +380 (99) 297 64 36

Інші матеріали

Перейти до публікації Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
 21.09.2024

Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!

Перейти до публікації ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 
ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

Перейти до публікації Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
 21.09.2024

Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»

Скопійовано!