Евакуаційник БФ «Восток SOS»: «Рятувати та захищати людей – обов’язок, виконання якого робить нас громадянами України»
До 24 лютого 2022 року Роман займався медичною реабілітацією та закінчував навчання в іспанській академії остеопатії, проте вторгнення змінило плани: у березні 2022 року він долучився до команди евакуаційного напряму Благодійного фонду «Восток SOS».
До повномасштабної війни я реабілітував бійців і брав участь у виробництві бронежилетів для ЗСУ, організованого ініціативними підприємцями Дніпра. На початку їх не було, комусь треба було починати. А вже в перші дні великої війни допомагав організовувати оборону міста.
Роман Кольцов
Він переконаний, що порятунок людей зі прифронтових областей, зони бойових дій або під час надзвичайних ситуацій потребує відданості, постійного навчання, здатності адаптуватися, терпіння та розуміння.
Рятувати та захищати людей – обов’язок, виконання якого робить нас громадянами України. Головне – розуміти цей термін.
Роман
Найбільше Роману запам’яталася евакуація чоловіка з села Ольгівка Херсонської області, що сильно постраждало внаслідок ворожих атак.
Довелося працювати швидко, нас бачив ворог. У селі залишалася людина – художник із двома собаками. Він писав картини, підтримував військових і місцевих, залишався до останнього. Коли вже виїхали, одразу почав говорити про те, що люди повинні дізнатися про дії російських загарбників. У безпеці ми побажали йому зробити виставку. На жаль, не всі роботи збереглися, бо в умовах окупації довелося знищувати полотна. Якщо їх знайшли би окупанти, то могли вбити.
Роман
Чоловік мріє про вільне суспільство, в якому шануватимуть права та гідність людини. Після перемоги планує продовжити навчання, займатися реабілітацією бійців і допомагати людям розвивати власні можливості.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення разом із партнерами ми евакуювали понад 50 000 людей, 5 000 із них – представники маломобільних груп населення.
Записатися на евакуацію можна за номером гарячої лінії, що працює з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.
Також консультуємо в месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)