Евакуаційник БФ «Восток SOS»: «Люди рятують себе в ту мить, коли знаходять сили, мужність і бажання жити»
У грудні 2021 року Роман здобув ступінь магістра на факультеті іноземних мов. Майбутній перекладач поєднував навчання з роботою в таксі та будував плани на життя. Втім, війна змінила все – Роман почав рятувати людей.
Я перестав працювати, почав допомагати волонтерським ініціативам. У мене був міні-бус і машина брата, що дозволяє перевозити гуманітарні вантажі. Так і познайомився з майбутніми колегами з фонду.
Роман Прасіл
28 квітня він приїхав на вокзал у Дніпрі – хотів подивитися на прибуваючий евакуаційний потяг. Одразу почав допомагати команді. Чоловік вважає, що люди рятують себе в ту мить, коли знаходять сили, мужність і бажання жити.
Лікарі рятують і рятувальники теж, коли дістають із-під завалів. Я ж людей забираю з нелюдських умов, організовую безпечне переміщення та трохи доглядаю у Дніпрі.
Роман
Найбільше Роману запам’яталася історія трьох жінок старшого віку з лівого берега Херсонщини, яким він допоміг.
Одна з них пересувалася на колісному кріслі. Жінки розповіли, що їхали з окупації 3 дні до пункту перетину у Сумській області. 2 кілометри йшли пішки до кордону з сумками. Вони зустріли мене та почали дякувати, бо волонтери надають змогу відпочити, а наступного дня вони вирушать на правий берег Херсона до родичів. Вони мені сказали, що в Україні дихається вільно. Це, напевно, найсильніші слова в моєму житті.
Роман
Роман полюбляє настільні ігри, більярд і катання на велосипеді. Мріє про шале біля океану, подорожі, а також родину з трьома дітьми. Життя після перемоги бачить на будівельному майданчику – прагне відбудувати рідну країну.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення разом із партнерами ми евакуювали понад 50 000 людей, 5 000 із них – представники маломобільних груп населення.
Записатися на евакуацію можна за номером гарячої лінії, що працює з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.
Також консультуємо в месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)