EN

Допомога Нижнянському психоневрологічному інтернату

Новини
02.09.2016
IMG_2693

Найстаріша будівля на території Нижянського обласного психоневрологічного інтернату датується ще 1900 роком. До Другої світової війни на цьому місці функціонував дитячий будинок. Після закінчення війни на базі інтернату було засновано будинок для інвалідів і постраждалих в війну, а вже в 1968 році заклад було перепрофільовано в психоневрологічний інтернат.

Інтернат розташований в декількох кілометрах від Бахмутської траси, на якій на протязі вього конфлікту йдуть бойові зіткнення з різною ступінню активності.

IMG_2672

За словами персоналу в нетривалий час окупації цієї території в селі і в самому інтернаті не відчули присутності бойовиків, а з часу визволення цих територій силами АТО, про бойові дії нагадують тільки обстріли, які вже тривалий час оминають цю місцевість. Також, нове адміністративне підпорядкування, що викликає набагато більше незручностей ніж обстріли. Справа в тому, що раніше прилеглі села підпорядковувались Первомайській міській раді, яка знаходиться ближче і до якої за довгі роки співіснування були налагоджені дороги та інші об’єкти інфраструктури. Найближчі міста, які задовольняють мінімум потреб населення селища, в тому числі і підопічних, і персонал інтернату – це Лисичанськ і Сєвєродонецьк, але селище наразі підпорядковується Попаснянській районній раді, до якої відсутня нормальна (навіть за місцевими мірками) дорога.

DSC04404

На сьогодняшній день інтернат розраховано на 155 місць. В мирний час інтернат обслуговував всю область і кількість підопічних досягала 160, а тепер через близькість бойових дій сюди уникають влаштовувати близьких навіть з найближчих міст. З початком збройного протистояння заклад позбувся не тільки підопічних, але й персоналу – в закладі відкрита вакансія лікаря-терапевта, яку не поспішають займати, через близькість до бойових дій і перспективу їх відновлення на території села. Медичне обслуговування підопічних забезпечується ресурсами селищної амбулаторії, а також в містах Попасна, Лисичанськ і Сєвєродонецьк.

В багатьох працівників інтернату пошкоджено житло, яке відновлюють силами громади і за участі організації NRC. На території самого закладу дві будівлі пошкодженно під час обстрілів.

IMG_2628

Підопічні закладу займаються творчою діяльністю, як прикладними видами мистецтв, так і самодіяльністю. Територія інтернату і приміщення прикрашена витворами місцевих мешканців, а на свята підопічні готують власні виступи художньоїтворчості. Досить часто підопічних відвідують місцеві школярі зі своїми творчими конкурсами.

Ну а волонтери «Благодійного фонду «Восток-SOS» і міжнародна організація «Diakonie Katastrophenhilfe» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту «Покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке постраждало від конфлікту в Україні» відвідали Нижнянський психоневрологічний інтернат і передали гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування та засобів особистої гігієни для 154 підопічних.

Інші матеріали

Перейти до публікації Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду
Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду

Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду

Перейти до публікації «Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя
«Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя

«Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя

Перейти до публікації Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами
Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами

Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами

Скопійовано!