EN

Допомога Краматорській міській психіатричній лікарні

Новини
06.09.2016
IMG_3415

Краматорська міська психіатрична лікарня – одна з трьох лікарень, що розташовані на підконтрольній частині Донецької області. До початку бойових дій вона обслуговувала три міста: Краматорськ, Дружківку і Костянтинівку. Наразі через те, що основна кількість лікарень залишились на непідконтрольній території, до цього списку додались Авдіївка, Селидове, Торецьк (Дзержинск), Покровск (Красноармійськ), а також громадяни з окупованої території.

IMG_4233

Краматорська лікарня розрахована на 180 місць і складається з 4 відділень: жіночого, чоловічого, спільного і геронтопсихіатричного. Крім стаціонарних відділень в лікарні є амбулаторна приймальня та денний стаціонар, розрахований на 50 місць де особи, які не потребують постійної опіки, проходять реабілітаційні заходи.

З моменту створення в 50-х роках, лікарня існувала в іншому місці, на нинішнє місце лікарня переїхала 16 років тому. До 1996 року територія нинішньої психіатричної лікарні існувала як многопрофільна лікарня, тут функціонувала терапія, неврологія, пологовий будинок та інше.

IMG_3399

З проблем озвучених персоналом виділяються дві основні – це збільшення навантаження на лікарню, питання з харчуванням, яке викликано постійним здорожчанням продуктів, а також нестача медикаментів, яка пов’язана як з досить скромним фінансуванням, так і з введенням системи державних закупівель Prozorro. Ця система, поки що не досить зрозуміла лікарям, які раніше ці проблеми не вирішували, бо взагалі такі питання були в зоні відповідальності обласного управління, яке стверджувало перелік постачальників для всіх підлеглих закладів.

– Не ми вибираєм, нас вибирають, чи знайдуться охочий з нами працювати, – підкреслила головний лікар.

IMG_3387

Наразі через низку причин медичний заклад позбавлено препаратів, і пацієнти вимушені купувати ліки за свій кошт.

За словами головного лікаря потреба в психолого-психіатричних послугах останнім часом підвищилась. Це пов’язано з бойовими діями, які провокують розвиток посттравматичного стресового розладу, а також порушення адаптації.

IMG_3329

В штаті лікарні працює 4 психологи, які проходили відповідну підготовку в україно-американському та україно-ізраїльському центрах спільно з американськими і ізраїльськими фахівцями, які готові надавати допомогу потерпілим в період бойових дій. Як кажуть у керівництві, наявна у лікарні кількість пацієнтів у Європі рахується як норма, тому є куди розвиватися.

Волонтери «Благодійного фонду «Восток-SOS» і міжнародна організація «Diakonie Katastrophenhilfe» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту «Покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке постраждало від конфлікту в Україні» передали гуманітарну допомогу у вигляді 150 наборів харчування і засобів гігієни для підопічних Краматорської міської психіатричної лікарні.

Інші матеріали

Перейти до публікації Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду
Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду

Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду

Перейти до публікації «Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя
«Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя

«Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя

Перейти до публікації Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами
Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами

Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами

Скопійовано!