Допомога Краматорській міській психіатричній лікарні
Краматорська міська психіатрична лікарня – одна з трьох лікарень, що розташовані на підконтрольній частині Донецької області. До початку бойових дій вона обслуговувала три міста: Краматорськ, Дружківку і Костянтинівку. Наразі через те, що основна кількість лікарень залишились на непідконтрольній території, до цього списку додались Авдіївка, Селидове, Торецьк (Дзержинск), Покровск (Красноармійськ), а також громадяни з окупованої території.
Краматорська лікарня розрахована на 180 місць і складається з 4 відділень: жіночого, чоловічого, спільного і геронтопсихіатричного. Крім стаціонарних відділень в лікарні є амбулаторна приймальня та денний стаціонар, розрахований на 50 місць де особи, які не потребують постійної опіки, проходять реабілітаційні заходи.
З моменту створення в 50-х роках, лікарня існувала в іншому місці, на нинішнє місце лікарня переїхала 16 років тому. До 1996 року територія нинішньої психіатричної лікарні існувала як многопрофільна лікарня, тут функціонувала терапія, неврологія, пологовий будинок та інше.
З проблем озвучених персоналом виділяються дві основні – це збільшення навантаження на лікарню, питання з харчуванням, яке викликано постійним здорожчанням продуктів, а також нестача медикаментів, яка пов’язана як з досить скромним фінансуванням, так і з введенням системи державних закупівель Prozorro. Ця система, поки що не досить зрозуміла лікарям, які раніше ці проблеми не вирішували, бо взагалі такі питання були в зоні відповідальності обласного управління, яке стверджувало перелік постачальників для всіх підлеглих закладів.
– Не ми вибираєм, нас вибирають, чи знайдуться охочий з нами працювати, – підкреслила головний лікар.
Наразі через низку причин медичний заклад позбавлено препаратів, і пацієнти вимушені купувати ліки за свій кошт.
За словами головного лікаря потреба в психолого-психіатричних послугах останнім часом підвищилась. Це пов’язано з бойовими діями, які провокують розвиток посттравматичного стресового розладу, а також порушення адаптації.
В штаті лікарні працює 4 психологи, які проходили відповідну підготовку в україно-американському та україно-ізраїльському центрах спільно з американськими і ізраїльськими фахівцями, які готові надавати допомогу потерпілим в період бойових дій. Як кажуть у керівництві, наявна у лікарні кількість пацієнтів у Європі рахується як норма, тому є куди розвиватися.
Волонтери «Благодійного фонду «Восток-SOS» і міжнародна організація «Diakonie Katastrophenhilfe» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту «Покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке постраждало від конфлікту в Україні» передали гуманітарну допомогу у вигляді 150 наборів харчування і засобів гігієни для підопічних Краматорської міської психіатричної лікарні.