EN

Життєво важлива допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) та захисту постраждалих від війни ВПО та приймаючих громад на сході України, 2023/2024 рр.

Завершений
Про проєкт

Проєкт спрямований на надання гуманітарної допомоги у східних та південних регіонах України, які постраждали від військової агресії з боку рф та прифронті, а також на підвищення обізнаності щодо ґендерно зумовленого насильства (ГЗН) та надання необхідної допомоги постраждалим особам, незалежно від статі.

Охоплює внутрішньо переміщених осіб (ВПО), місцеві громади, надаючи послуги у сфері запобігання ґендерно зумовленому насильству, підтримки ментального здоров’я, а також інформування населення про наявні послуги. 

Мета

Підвищення обізнаності про ґендерно зумовлене насильство, створення безпечних просторів для жінок та дівчат, де вони можуть отримувати допомогу, навчатися та відновлювати свою внутрішню рівновагу, а також забезпечення доступу до послуг, що сприяють їхній соціальній та психологічній реабілітації.

Цілі

Створення чотирьох безпечних просторів (WGSS) для жінок і дівчат, які постраждали внаслідок війни або опинилися в складних життєвих обставинах.  У цих просторах надаватимуться такі послуги:

  • Кейс-менеджмент: консультанти проводитимуть індивідуальні зустрічі та освітні заходи з метою інформування про ґендерно зумовлене насильство та заходи з його запобігання. Це дозволить жінкам краще розуміти, як захищати себе та звертатися за допомогою у випадку насильства.
  • Соціальні послуги: соціальні працівниці допомагатимуть жінкам у питаннях соціального захисту, а також у пошуку корисних сервісів та послуг у місті, які можуть полегшити їхню ситуацію.
  • Психологічна підтримка: професійні психологині надаватимуть індивідуальні консультації та проводитимуть групові заняття, спрямовані на відновлення ментального здоров’я. Це дозволить жінкам знизити рівень стресу та знайти емоційну підтримку.
  • Дозвілля для дітей: педагогині організовуватимуть змістовне дозвілля для дітей, чиї матері отримують послуги в безпечних просторах. Майстер-класи та розвиваючі активності допоможуть малечі залучитися до творчого процесу та зменшити вплив стресових обставин.
  • Робота трьох мобільних бригад психосоціальної адаптації, що будуть діяти на рівні громад та місць компактного проживання. Їх завдання полягає у: підвищенні обізнаності населення про ґендерно зумовлене насильство та способи його уникнення. Наданні психосоціальної підтримки постраждалим особам у громадах. Це включає не лише індивідуальну допомогу, а й групові зустрічі, де учасники зможуть ділитися своїм досвідом та отримати психологічну підтримку.

Інші ключові завдання проєкту:

  • Постійне оновлення карти доступних послуг та розробка чітких шляхів перенаправлення постраждалих до необхідних спеціалістів.
  • Проведення тренінгів для надавачів послуг, щоб покращити якість допомоги, що надається, і відповідати потребам постраждалих від ГЗН.
  • Підвищення попиту на послуги з протидії ґендерно зумовленому насильству через просвітницькі інформаційні кампанії, особливо враховуючи культурний опір українських громад до участі у традиційних заходах  психосоціальної підтримки та захисту.
Партнер
Період

1 квітня 2023 року – 30 червня 2024 року

Географія проєкту

Харківська, Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Харківська області України

Підсумки

Загальний бюджет проєкту – 27 718 852,10 гривень

Детальніше про заходи в межах проєкту

10 – 14 червня 2024 року: Тренінг з психосоціальної підтримки для постраждалих від кризи ВПО з числа освітян

Учасники: 20 освітян з числа ВПО, міста Рубіжного

Психосоціальна підтримка, поповнення внутрішнього ресурсу і відновлення емоційного стану під час практик для вчителів із міста Рубіжне та внутрішньо переміщених осіб.

Практики, які застосовувалися на ретриті, були дієвими, особливо в поєднанні зі спілкуванням з колегами, з якими я проживала в рідному місті. Цей тренінг надав безліч яскравих емоцій, моє життя наповнилося новим сенсом.

Нам було необхідно спілкування в реальному житті. Приємно було всіх побачити не в екрані, познайомитися з новими людьми, обійняти знайомих. Ваші тренінги дали змогу замислитися, переосмислити та перезавантажитись.

Учасники тренінгу з психосоціальної підтримки для постраждалих від кризи ВПО з числа освітян

Донори

Перейти на сторінку донора Global Affairs Canada

Global Affairs Canada

Global Affairs Canada (Уряд Канади) — орган, відповідальний за федеральну адміністрацію Канади. Його дії спрямовані на підтримку людської гідності та більш справедливий, інклюзивний, сталий і безпечний світ, просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат, гуманітарної допомоги, миру та безпеки.
Всі проєкти
Скопійовано!