Розширення можливостей громадянського суспільства України: зміцнення потенціалу в умовах війни
Після повномасштабного вторгнення в Україні з’явився новий волонтерський та громадський рух. Для забезпечення стійкості та довготривалості ОГС та НУО, а також дотримання принципів прав людини в Україні під час війни, існує нагальна потреба у розвитку спроможності цих організацій, їх підтримці та налагодженні ними партнерських зв’язків зі стабільними демократичними країнами.
Проєкт спрямований на досягнення цих результатів шляхом додаткового навчання в сфері прав людини та налагодження та сприяння обміну досвідом між українським та данським громадянським суспільством, що призведе до посилення потенціалу членів щонайменше 10 українських НУО/ОГС.
Діяльність проєкту спрямована на зміцнення та розширення можливостей громадянського суспільства в Україні шляхом посилення спроможності та забезпечення організаційного розвитку новостворених неурядових організацій та організацій громадянського суспільства, зокрема, шляхом інтеграції принципів прав людини в їхню діяльність.
Квітень – травень 2024:
Онлайн-вебінари для активістів, представників НГО та ОГС (941 зареєстрованих відвідувань вебінарів) «ЗРОСТАЙ: Підсилення організацій громадянського суспільства»
Теми вебінарів:
- Проєктний менеджмент
- Фандрейзинг та мобілізація ресурсів
- Національна та міжнародна адвокація
- Комунікація та PR
- Правові аспекти (політика та законодавство щодо НУО та ОГС в Україні)
- Командна робота та ефективна комунікація
- Психічне здоров’я, управління стресом, профілактика вигорання
- Безпека та захист
Створення посібника (підсумкового підручника з порадами).
Червень 2024:
Чотириденний очний семінар «Інтеграція принципів прав людини в роботу НУО/ОГС» при Освітньому домі прав людини в Чернігові для представників 10 громадських організацій.
Теми семінару:
- ключові принципи прав людини та їхній розвиток у часі
- міжнародні механізми захисту прав людини, зокрема система ООН
- шляхи інтеграції тематики прав людини в діяльність організацій та ефективні способи її застосування на практиці
Серпень 2024:
Дводенний фестиваль з прав людини на базі Освітнього дому прав людини в Чернігові. Більше 30 учасників мали змогу розповісти про власну діяльність, та фокус роботи НГО до яких вони залучені. В основі обговорення була, зокрема, тема «Громадянське суспільство в умовах війни: досвід, досягнення, виклики та уроки» та «Об’єднуємось заради перемоги і стійкого миру – ефективні стратегії та партнерські ініціативи».
Жовтень 2024:
Чотириденна навчально-ознайомча поїздка до Данії для 10 представників організацій-учасниць проєкту:
- спрямована на професійний розвиток та обмін досвідом
- комунікація учасників з місцевими донорськими організаціями, неурядовими структурами та представниками влади
- обговорення можливості співпраці та розвитку
- організована українсько-данська конференція для активного обговорення досвіду та обміну власними напрацюваннями
Листопад 2024 – лютий 2025:
Організаційна та технічна підтримка НУО/ОГС-учасниць (10 НГО):
- матеріально-технічне забезпечення (обладнання, меблі тощо), необхідне для ефективної діяльності НУО/ОГС
- інституційний розвиток (залучення консультанта, фасилітатора або тренера для виконання конкретного технічного завдання, сформованого на основі потреб НУО/ОГС)
Лютий 2025:
Дводенний офлайн-тренінг «Стратегічне планування в роботі НГО», спрямований на детальне опрацювання бачення майбутньої діяльності організацій та формування ефективних можливостей для якісного нетворкінгу з колегами.
Теми тренінгу:
- Етапи організаційного розвитку: виклики та шляхи рішень.
- Типи менеджменту та вітаміни Адізеса: як ми будуємо команди і хто нам потрібен на кожному з етапів розвитку.
- Взаємодія у різних типах менеджменту: процеси зростання в часи турбулентності.
Березень 2025:
Надання менторської підтримки, а також завершальне опрацювання та фіналізація стратегій розвитку десятьма НУО-учасницями проєкту.
Підтримка для 10 НГО:
- індивідуальний ментор, обраний відповідно до запиту та визначений організаціями після тренінгу зі стратегічного планування
- п’ять онлайн-зустрічей, спрямованих на підтримку та глибше усвідомлення поточного стану учасників, а також визначення їхніх подальших напрямів розвитку
Квітень 2025:
Дводенна очна фінальна зустріч учасників проєкту за участю запрошених представників Данського Гельсінського комітету в Києві, що передбачає:
- представлення розроблених стратегічних планів розвитку
- підсумкову рефлексія щодо досягнутих результатів проєкту
- воркшопи з адвокації та залучення фінансування (фандрейзинг/краудфандинг)
Основний партнер: Данський Гельсінський Комітет
Інші партнери: Освітній Дім прав людини в Чернігові, Інститут лідерства та управління Українського католицького університету
1 лютого 2024 року – 15 травня 2025 року
Україна
Цей проєкт – можливість для молодих українських НГО отримати додаткові знання, корисні контакти, інституційну та менторську підтримку для власного розвитку. Нам як фонду, що працює вже 10-ий рік, важливо підтримувати колег, які відносно нещодавно розпочали свій шлях, захочоувати їх для подальшої роботи на користь країні та вразливим категоріям населення. А ще гуртувати нову спільноту активних та небайдужих громадян, адже це завжди найприємніша частина кожного освітньго проєкту.
Анна Лоза, координаторка освітнього напряму проєкту
Посібник проєкту «ЗРОСТАЙ: Підсилення організацій громадянського суспільства»
Посібник проєкту можна завантажити за посиланням
Цікаво було спостерігати як відбуваються процеси у розвитку демократичного суспільства в Данії, як функціонують їх громадські організації. З корисного – розуміння, що у нас демократичні традиції ще лише мають міцніти, ми не можемо швидко надолужити те, що в інших європейських країнах будувалися століттями… Нам потрібно багато терпінням, щоб навчитися приймати будь-які форми інакшості та бути готовими разом з представниками інших поглядів та ідей разом співпрацювати та творити нове.
Оксана Червякова, представниця ГО «Міська Молодіжна Громадська Організація «Центр розвитку молоді» про освітню поїздку в Данію
Вебінари «ЗРОСТАЙ: Підсилення організацій громадянського суспільства»
Спікерка: Ольга Садоха — експертка з питань організаційного розвитку, засновниця тренінгово-консалтингової компанії River of Knowledge, членкиня Rotary Innovations Club і стратегічної ради Української асоціації керівників бізнесу, викладачка УКУ
Спікерка: Аліна Бочарнікова — тренерка-практикиня і викладачка курсу «Залучення ресурсів у неприбуткові організації» Інституту лідерства та управління Українського Католицького Університету
Спікер: Олег Малець — керівник мережі просторів «ТВОРИ», член Ради з молодіжних питань при Президентові України, автор подкасту «У molo є питання»
Спікерка: Зоряна Борбулевич — тренерка з комунікації та управління командами, фасилітаторка, засновниця агенції «MindForce»
Спікерка: Мар’яна Романяк — CEO БФ «Ridni», співзасновниця агенції з PR і комунікацій «DDD agency»
Спікер: Андрій Левицький — координатор проєктів «Тепле місто», директор із розвитку соціальної майстерні «WoodLuck», співзасновник «Будуємо Україну Разом»
Спікерка: Ольга Іванків — засновниця “Consulting Center – центр бухгалтерії та фінансів”, кандидатка економічних наук
Спікерка: Олена Бортнічук — керівниця освітніх програм ІЛУ УКУ, координаторка проєкту «На хмарі»
Отримала відчуття, що потрапила в демократичну країну, де поважають права один одного. Відчула підтримку України на всіх рівнях. Зрозуміла, як у нас зараз сильно відрізняються пріоритетні напрями в країнах. Зрозуміла, що у фокусі уваги данської преси Україна уже не на першому місті і потрібно зараз нагадувати про нас чим частіше. Вражена згуртованістю данців навколо спільних проблем. Забираю із собою нові контакти, більше інформації про організації, дотичні до громадського сектору та української ситуації, враження та думки щодо різних сфер в Данії.
Ірина Паламарчук, представниця ГО «Безпечний» про освітню поїздку в Данію
Донори
