Розширення можливостей громадянського суспільства України: зміцнення потенціалу в умовах війни

Активний
Про проєкт

Після повномасштабного вторгнення в Україні з’явився новий волонтерський та громадський рух. Для забезпечення стійкості та довготривалості ОГС та НУО, а також дотримання принципів прав людини в Україні під час війни, існує нагальна потреба у розвитку спроможності цих організацій, їх підтримці та налагодженні ними партнерських зв’язків зі стабільними демократичними країнами.

Проєкт спрямований на досягнення цих результатів шляхом додаткового навчання в сфері прав людини та налагодження та сприяння обміну досвідом між українським та данським громадянським суспільством, що призведе до посилення потенціалу членів щонайменше 10 українських НУО/ОГС.

Мета проєкту

Діяльність проєкту спрямована на зміцнення та розширення можливостей громадянського суспільства в Україні шляхом посилення спроможності та забезпечення організаційного розвитку новостворених неурядових організацій та організацій громадянського суспільства, зокрема, шляхом інтеграції принципів прав людини в їхню діяльність.

Етапи проєкту

Квітень травень 2024: онлайн-курс «ЗРОСТАЙ: Підсилення організацій громадянського суспільства», що складався з серії вебінарів про роль громадянського суспільства та неурядового сектору для активістів, молодих організацій та волонтерів.

Червень 2024: чотириденний очний семінар: «Інтеграція принципів прав людини в роботу НУО/ОГС» на базі Освітнього дому прав людини.

Серпень 2024: форум з прав людини, в якому прийматимуть участь приблизно 20 учасників від щонайменше 10 НУО/ОГС.

Жовтень 2024: чотириденна поїздка до Данії з метою навчання та обміну досвідом для 10  представників організацій-учасниць проєкту.

Січень 2025: дводенна очна фінальна зустріч в Освітньому домі прав людини. Планується участь (онлайн чи офлайн) данських організацій-партнерів з можливістю приїхати особисто, щоб представити та обговорити результати проекту. У зустрічі візьмуть участь щонайменше по одному представнику від 10 організацій-учасниць.

Листопад 2024 лютий 2025: підтримка НУО/ОГС-учасниць:

  • Психологічна – індивідуальні або групові консультації з психологом.
  • Технічна – технічне або ІКТ обладнання в діяльності НУО/ОГС.
  • Інституційна – робота консультанта, фасилітатора або тренера з конкретним технічним завданням, що базується на індивідуальних потребах НУО/ОГС.
Донор
Партнери проєкту

Основний партнер: Данський Гельсінський Комітет

Інші партнери: Освітній Дім прав людини в Чернігові, Інститут лідерства та управління Українського католицького університету

Період

1 лютого 2024 року – 1 лютого 2025 року

Географія проєкту

Україна

Вебінари «ЗРОСТАЙ: Підсилення організацій громадянського суспільства»

Виклики масштабування в організації: як зберегти культуру, керованість та фокус на найважливішому

Спікерка: Ольга Садоха — експертка з питань організаційного розвитку, засновниця тренінгово-консалтингової компанії River of Knowledge, членкиня Rotary Innovations Club і стратегічної ради Української асоціації керівників бізнесу, викладачка УКУ

Переглянути вебінар

Використання різних інструментів фандрейзингу на прикладі українських ОГС

Спікерка: Аліна Бочарнікова — тренерка-практикиня і викладачка курсу «Залучення ресурсів у неприбуткові організації» Інституту лідерства та управління Українського Католицького Університету

Переглянути вебінар

Про розвиток партнерства в громадському секторі «Партнеритись заради…»

Спікер: Олег Малець — керівник мережі просторів «ТВОРИ», член Ради з молодіжних питань при Президентові України, автор подкасту «У molo є питання»

Переглянути вебінар

Dreamteam або сім кіл командотворення

Спікерка: Зоряна Борбулевич — тренерка з комунікації та управління командами, фасилітаторка, засновниця агенції «MindForce»

Переглянути вебінар

Публічні комунікації в громадському секторі

Спікерка: Мар’яна Романяк — CEO БФ «Ridni», співзасновниця агенції з PR і комунікацій «DDD agency»

Переглянути вебінар

Проєктний менеджмент від планування до звітування

Спікер: Андрій Левицький — координатор проєктів «Тепле місто», директор із розвитку соціальної майстерні «WoodLuck», співзасновник «Будуємо Україну Разом»

Переглянути вебінар

Особливості здійснення діяльності та звітування громадськими організаціями: бухгалтерські та податкові особливості

Спікерка: Ольга Іванків — засновниця “Consulting Center – центр бухгалтерії та фінансів”, кандидатка економічних наук

Переглянути вебінар

Стратегія плекання ментального здоров’я в організації

Спікерка: Олена Бортнічук — керівниця освітніх програм ІЛУ УКУ, координаторка проєкту «На хмарі»

Переглянути вебінар

Донори

Перейти на сторінку донора New Democracy Fund
New Democracy Fund

New Democracy Fund

New Democracy Fund був заснований у 2020 році Міністерством закордонних справ Данії у відповідь на демократичні виклики у східних країнах-сусідах. Відтоді фонд працює над зміцненням демократичного розвитку в регіоні, надаючи учасникам громадянського суспільства інструменти, методології, підтримку та знання для підвищення стійкості та реагування на швидко мінливі та різноманітні місцеві умови.
Всі проєкти
Скопійовано!