Мережа «Затишно space»
Мета
Досягнення
Проєкти
Всі проєкти за напрямомПсихосоціальна підтримка жінок, дівчат та персоналу програми
Життєво важлива допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) та захисту постраждалих від війни ВПО та приймаючих громад на сході України, 2023/2024 рр.
Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024 рр.)
Команда
Команда допомагає відвідувачкам знижувати рівень тривожності, проводить заходи щодо протидії ґендерно зумовленого насильства, допомагає адаптуватися на новому місці, супроводжує у відновленні документів і оформленні соціальних виплат, проводить дитячі заходи, індивідуальні та групові консультації. Всі послуги є безоплатними.
Історія
У березні команда кол-центру отримувала сотні дзвінків із заявками на евакуацію від жінок, які потребували психосоціальної та правової допомоги. Тоді ми вирішили створити мережу «Затишно space», що стала теплим і безпечним місцем для постраждалих унаслідок війни. Крім активностей, у спейсах відвідувачки спілкуються, займаються корисними справами, соціалізуються та залучають дітей до тематичних зустрічей. Дякуючи міжнародним партнерам, першим осередком став простір у Черкасах.
За підтримки міжнародних донорів відкрили безпечні простори «Затишно space» у Кропивницькому, Хусті, Вінниці, Запоріжжі, Миколаєві, Харкові та Одесі. У просторах регулярно проводили заходи для психологічної підтримки. Також організували денні табори для молоді, де учасники та учасниці мали можливість долучатися до активностей, квестів, ігор, спілкуватися та виконувати вправи для налагодження комунікації.
Протягом першого року простори вдвідали понад 5000 жінок, близько 80% із них покинули рідні домівки внаслідок повномасштабної війни.
Від початку року продовжили діяльність у 7 просторах «Затишно space», а від травня команди надавали допомогу в осередках у Харкові, Миколаєві, Кропивницькому, Черкасах, Вінниці та Запоріжжі. У просторах регулярно відбуваються заходи, що покращують психологічний стан жінок і дітей.
Діти чутливі до викликів війни, вони важко переживають ці наслідки. Одним зі ключових способів допомоги є створення безпечного та підтримуючого середовища. Важливо надавати дітям можливість вільно висловлювати почуття та емоції.
Психологиня безпечного простору «Затишно space» Єлизавета Кулешина