Всі напрями

Мережа «Затишно space»

Активний

Мета

Безпечні простори  «Затишно space»  функціонують у 6 містах, постраждалі від війни та ґендерно-зумовленого насильства отримують там безоплатну психологічну, юридичну та соціальну допомогу, а також захист і підтримку у складних життєвих обставинах.

Мережа «Затишно space» – один зі проєктів психосоціального напряму. Ідея відкриття просторів з’явилася внаслідок вимушеного переміщення великої кількості жительок України. 

Досягнення

14 200+
людей отримали допомогу у спейсах
6
міст України охопила мережа просторів
3 670+
заходів відбулося для відвідувачів
230+
підлітків відвідали денні табори
2 000+
надано юридичних консультацій у спейсах
11
психологів допомагають у просторах
6
соціальних працівників у спейсах
Перейти до проєкту Психосоціальна підтримка жінок, дівчат та персоналу програми
Психосоціальна підтримка жінок, дівчат та персоналу програми

Психосоціальна підтримка жінок, дівчат та персоналу програми

Проєкт «Психосоціальна підтримка жінок, дівчат та персоналу програми» є частиною проєкту партнерів «Пункт 7: Сприяння соціальній згуртованості в Україні». Направлений на розширення кількість послуг для жінок та дівчат в безпечних просторах «Затишно Space»
Активний
Перейти до проєкту Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України
Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України

Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України

Проєкт спрямований на підтримку постраждалих від війни шляхом надання індивідуальних консультацій фахівців, організацію тренінгів, які сприяють їх соціальній адаптації, професійному розвитку та емоційному відновленню, а також завдяки роботі фахівців мобільних бригад психосоціальної та юридичної підтримки у Дніпропетровській, Миколаївській, Запорізькій та Харківській областях.
Активний
Перейти до проєкту Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024 рр.)
Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024 рр.)

Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024 рр.)

Проєкт спрямований на зниження ризиків ґендерно зумовленого насильства та формування стійкого ставлення до безпеки, здоров'я, гідності, економічної незалежності та самодостатності з боку постраждалих осіб та суспільства в цілому.
Активний
Перейти до проєкту Життєво важлива допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) та захисту постраждалих від війни ВПО та приймаючих громад на сході України, 2023/2024 рр.
Життєво важлива допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) та захисту постраждалих від війни ВПО та приймаючих громад на сході України, 2023/2024 рр.

Життєво важлива допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) та захисту постраждалих від війни ВПО та приймаючих громад на сході України, 2023/2024 рр.

Проєкт спрямований на надання гуманітарної допомоги у східних та південних регіонах України, які постраждали від військової агресії з боку рф та прифронті, а також на підвищення обізнаності щодо ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН) та надання необхідної допомоги постраждалим особам, незалежно від статі.
Завершений

Події

Два насичені дні, багато корисної інформації, обговорення соціально важливих тем, нові знайомства та понад 250 учасників – так відбувся «ІнформФест: На Часі» у Запоріжжі 5-6 листопада 2024 року. Подію реалізувала група жінок-учасниць ініціативи з розвитку жіночого лідерства «Women Lead in Emergencies», що реалізована за підтримки фахівчинь Благодійного фонду «Схід SOS».

Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS». Воркшоп зі фінансової грамотності відбувся 2 листопада 2024 року. Подію організувала ініціативна група жінок, які навчалися на програмі з розвитку жіночого лідерства на базі безпечного простору «Затишно space» від БФ «Схід SOS». Захід об’єднав 32 учасниці, які прагнуть стати лідерками та починають шлях із покращення власного добробуту.

Команда

Команда допомагає відвідувачам знижувати рівень тривожності, проводить заходи щодо протидії ґендерно зумовленого насильства, допомагає адаптуватися на новому місці, супроводжує у відновленні документів і оформленні соціальних виплат, проводить дитячі заходи, індивідуальні та групові консультації. Всі послуги є безоплатними.

Мережа «Затишно space» | БФ «Схід SOS», картинка №1
Команда мережі безпечних просторів «Затишно Space»

Історія

2022

У березні команда кол-центру отримувала сотні дзвінків із заявками на евакуацію від жінок, які потребували психосоціальної та правової допомоги. Тоді ми вирішили створити мережу «Затишно space», що стала теплим і безпечним місцем для постраждалих унаслідок війни. Крім активностей, у спейсах відвідувачі спілкуються, займаються корисними справами, соціалізуються та залучають дітей до тематичних зустрічей. Дякуючи міжнародним партнерам, першим осередком став простір у Черкасах.

2023

За підтримки міжнародних донорів відкрили безпечні простори «Затишно space» у Кропивницькому, Хусті, Вінниці, Запоріжжі, Миколаєві, Харкові та Одесі. У просторах регулярно проводили заходи для психологічної підтримки. Також організували денні табори для молоді, де учасники та учасниці мали можливість долучатися до активностей, квестів, ігор, спілкуватися та виконувати вправи для налагодження комунікації.

Протягом першого року простори вдвідали понад 5000 жінок, близько 80% із них покинули рідні домівки внаслідок повномасштабної війни.

2024 – дотепер

Від початку року продовжили діяльність у 7 просторах «Затишно space», а від травня команди надавали допомогу в осередках у Харкові, Миколаєві, Кропивницькому, Черкасах, Вінниці та Запоріжжі. У просторах регулярно відбуваються заходи, що покращують психологічний стан жінок і дітей.

Діти чутливі до викликів війни, вони важко переживають ці наслідки. Одним зі ключових способів допомоги є створення безпечного та підтримуючого середовища. Важливо надавати дітям можливість вільно висловлювати почуття та емоції.

Психологиня безпечного простору «Затишно space» Єлизавета Кулешина

Контакти

Якщо ви постраждали від будь-якої форми насильства, то закликаємо звернутися по допомогу.

вулиця Василя Порика, 19 (приміщення 72)
Наш номер телефону: +38(095) 877 26 36
Телеграм канал простору: https://t.me/zatyshnoVinnytsia

вулиця Південноукраїнська, 3 (Зупинка вул. Миру)
Наш номер телефону: +38(097) 021 41 53
Телеграм канал простору: https://t.me/zatyshnoZaporizhzhia

вулиця Михайлівська, 53
Наш номер телефону: +38(093) 251 38 55
Телеграм канал простору: https://t.me/zatyshnoKropyvnytsky

вулиця Марка Кропивницького, 79-А
Наш номер телефону: +38(099) 790 00 70
Телеграм канал простору: https://t.me/zatyshnoMykolaiv

вулиця Гоголя, 11
Наш номер телефону: +38(097) 384 97 35
Телеграм канал простору: https://t.me/zatyshnoKharkiv

бульвар Шевченка, 250
Наш номер телефону: +38(096) 388 08 81
Телеграм канал простору: https://t.me/zatyshnoCherkasy

Галерея

Скопійовано!