Гуманітарний напрям
Мета
Досягнення в цифрах
для жителів шелтерів
Проєкти
Всі проєкти за напрямомПідтримка відновлення громад на сході України
Захист та психосоціальні послуги для представників маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю, постраждалих внаслідок війни
Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України
Евакуація вразливих цивільних осіб із районів, уражених гуманітарною кризою, та підтримка потреб ВПО в Україні
Забезпечення соціально-вразливих верств населення засобами обігріву для проходження зимового періоду
Глобальна освіта – знаємо права людини
Команда
Від початку 2014 року гуманітарна допомога є одним з основних напрямів діяльності фонду. Під час гуманітарних місій також аналізуємо ситуацію в регіоні, визначаємо та висвітлюємо в ЗМІ актуальні проблеми та потреби людей, розширюємо взаємодію з громадськістю. Спільно з партнерами в Україні та за кордоном проводимо благодійні заходи та кампанії, під час яких збираємо донати. Зібрані гроші витрачаємо на гуманітарну допомогу для постраждалих.
Історія
Протягом цих років команда напряму забезпечувала речами першої необхідності людей, які залишалися у прифронті чи втікали від окупації, а згодом почала діяти задля системного розвитку громад.
Зосередили гуманітарну діяльність із забезпечення потреб населення, навчальних закладів, медичних установ і культурних центрів; переважно поблизу підконтрольних районів Донецької та Луганської областей.
Допомагали ВПО та особам, які потрапили в тяжкі життєві обставини. Відправили 5 800 кг одягу для жителів прифронтових зон Луганської і Донецької областей, які отримали від небайдужих жителів України.
Завдяки моніторинговим місіям визначили рівень готовності та потреби медичних закладів у Луганській області (в умовах пандемії COVID-19). Більшість лікарень першої черги забезпечили додатковим обладнанням, експрес-тестами, засобами транспортування біологічного матеріалу для ПЛР-тестування, засобами індивідуального захисту та дезінфекції.
Завдяки міжнародним донорам, за запитами відправляли продуктові та гігієнічні набори, які додатково укомплектовували засобами захисту: масками й рукавичками, а також антисептиками.
У 2020 році команда БФ «Схід SOS» рятувала Луганщину від хвилі масштабних пожеж, що знищили сотні гектарів хвойного лісового масиву та населені пункти. Крім того, тоді напрям розгорнув штаб цілодобової допомоги в Сєвєродонецьку.
Після початку повномасштабного вторгнення обсяги запитів значно збільшилися. Під час релокації офісів до міста Ужгород ми винайняли склади, де розгорнули лінію фасовки продуктових і гігієнічних наборів. Від 24 лютого 2022 року БФ «Схід SOS» разом із партнерами відкрили склади та лінії фасування допомоги для екстреного реагування. Розподіляли допомогу (продукти харчування та засоби гігієни) між громадянами, пунктами незламності та волонтерськими центрами.
Забезпечували лікарні та фельдшерсько-акушерські пункти медичним обладнанням і генераторами. Завдяки підтримці закордонних партнерів облаштовували пункти обігріву та евакуації.
Продовжили реагувати на запити. Реалізували численні проєкти підтримки постраждалих в умовах зими, відсутності води, світла та газу. Закупили та передали громадам і освітнім закладам генератори, дрова для опалення, постільну білизну тощо. Облаштували укриття у закладах освіти. Передали будівельні матеріали для відбудови деокупованих населених пунктів.
Системно надавали гуманітарну допомогу 7 транзитним шелтерам у Дніпрі, зокрема й забезпечували гарячим харчуванням.
БФ «Схід SOS» всебічно допомагав на місці трагедії після підриву Каховської ГЕС від перших годин, представники напряму разом із ДСНС і волонтерами організували роздачу гарячого харчування, передавали благодійну допомогу та воду.
Жахливі наслідки теракту з боку рф охопили не лише Херсонську та Миколаївську, а й Дніпропетровську та Запорізьку області. За запитами загонів ДСНС Дніпропетровщини, Донеччини, Запоріжжя допомогли з закупівлею необхідного спорядження рятувальникам.
Продовжуємо проводити моніторинг прифронтових регіонів задля визначення потреб місцевих, які постраждали від агресії рф. Завдяки донатам допомагаємо громадам, підрозділам ДСНС, школам, садочкам, університетам.
Облаштували пунктах видачі гуманітарної допомоги, сприяли облаштуванню шелтерів і компактних поселень. Закуповували устаткування для садочків і шкіл, аби дати можливість дітям повернутися до повноцінного офлайн-навчання в безпечних умовах.
Підсилюємо аварійно-рятувальні загони ДСНС необхідним обладнанням та інструментами. Закуповуємо будівельні матеріали для ремонту будинків у деокупованих населених пунктах і прифронті.
5 червня 2024 року 16 представників Альянсу українських організацій громадянського суспільства, до якого входить і Благодійний фонд «Схід SOS», підписали меморандум із Міністерством реінтеграції щодо посилення ролі організацій у гуманітарному реагуванні, визнання нашої експертизи та підтримки в розбудові спроможностей.
Міста та села вздовж лінії фронту, деокуповані та ті, що знаходяться поблизу кордону з рф, стикаються з різними проблемами: заміновані території, відсутність інженерних мереж і комунікацій, постійні обстріли. Ми допомагаємо людям, які залишилися там. Передаємо гуманітарну допомогу, продуктові набори та засоби гігієни.
Членкиня правління фонду Майя Кузьміна
Контакти
Потребуєте підтримки? Заповнюйте заявку у розділі «Отримати допомогу» на сайті БФ «Схід SOS»!
Оператори кол-центру БФ «Схід SOS» приймають звернення з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614
Отримати консультацію можна й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)